RSS feed for Honor
  • Emma.

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • The Gentlemen

    ★★½

  • The Platform

    ★★

  • Hustlers

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

  • Judy

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★★

  • It Chapter Two

    ★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★

  • Men in Black: International

    ★★

  • Always Be My Maybe

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★★

  • Yesterday

    ★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★½

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★½

  • Isn't It Romantic

    ★★★½

  • Blinded by the Light

    ★★

  • The Farewell

    ★★★★★

  • Bumblebee

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Mary Poppins Returns

    ★★

  • Aquaman

    ★★★½

  • Robin Hood

  • Widows

    ★★★★½

  • Halloween

    ★★★★½

  • Shadow

    ★★★★★

  • The Old Man & the Gun

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★★

  • Thunder Road

    ★★★★

  • The Cloverfield Paradox

  • Shirkers

    ★★★★

  • The Florida Project

    ★★★★★

  • Wiener-Dog

    ★★★

  • High-Rise

    ★½

  • Her

    ★★★★

  • The Master

    ★★★★

  • The Cabin in the Woods

    ★★★★★

  • The Artist

    ★★★½

  • The Social Network

    ★★★★★

  • The Man from Nowhere

    ★★★★★

  • Up

    ★★★★★

  • Lake Mungo

    ★★½

  • Stardust

    ★★★½

  • The Departed

    ★★★★★

  • The Lake House

    ★★★

  • Underworld: Evolution

    ★★★

  • The Hitchhiker's Guide to the Galaxy

    ★★★★★

  • Lost in Translation

    ★★★★★

  • O Brother, Where Art Thou?

    ★★★★

  • In the Mood for Love

    ★★★★

  • Making 'Taxi Driver'

  • Analyze This

    ★★★

  • Jackie Brown

    ★★★★

  • The First Wives Club

    ★★★★

  • The Cable Guy

    ★★★½

  • Heat

    ★★★★★

  • Clueless

    ★★★★★

  • While You Were Sleeping

    ★★★★★

  • Casino

    ★★★★★

  • Interview with the Vampire

    ★★★½

  • Léon: The Professional

    ★★★★★

  • Reality Bites

    ★★★

  • Sister Act 2: Back in the Habit

    ★★★★

  • A Bronx Tale

    ★★★★½

  • True Romance

    ★★★½

  • Last Action Hero

  • Sister Act

    ★★★½

  • Basic Instinct

    ★★★★

  • Point Break

    ★★★★★

  • GoodFellas