RSS feed for Honor
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
The Artist

The Artist

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Reality Bites

Reality Bites

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Cable Guy

The Cable Guy

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
High-Rise

High-Rise

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Isn't It Romantic

Isn't It Romantic

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Die Hard 2

Die Hard 2

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Sister Act 2: Back in the Habit

Sister Act 2: Back in the Habit

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Sister Act

Sister Act

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Platform

The Platform

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Stardust

Stardust

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Master

The Master

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Her

Her

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The First Wives Club

The First Wives Club

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
Read the review Edit this entry  
27
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Road House

Road House

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Lake Mungo

Lake Mungo

2008
×
★★½
Edit this entry  
01
Nosferatu

Nosferatu

1922
×
★★
Edit this entry  
30
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Men in Black: International

Men in Black: International

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Judy

Judy

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
La Dolce Vita

La Dolce Vita

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Lake House

The Lake House

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Blinded by the Light

Blinded by the Light

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
House of Games

House of Games

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Robin Hood

Robin Hood

2018
×
Read the review Edit this entry  
27
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Always Be My Maybe

Always Be My Maybe

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Wizard of Oz

The Wizard of Oz

1939
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The King of Comedy

The King of Comedy

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
O Brother, Where Art Thou?

O Brother, Where Art Thou?

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Shadow

Shadow

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Wiener-Dog

Wiener-Dog

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry