• The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★

  • Being the Ricardos

    ★★½

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • House of Gucci

    ★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Red Notice

    ★★½

  • Finch

    ★★

  • Encanto

    ★★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

  • The Tender Bar

    ★★

  • The Rescue

    ★★★½

  • The Harder They Fall

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★½

  • No Time to Die

    ★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • The Many Saints of Newark

    ★★★½

  • Cry Macho

    ★★½

  • The Humans

    ★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★½

  • Dashcam

    ★★★

  • The Forgiven

    ★★½

  • The Last Duel

    ★★★½

  • Dear Evan Hansen

    ★½

  • Halloween Kills

    ★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Official Competition

    ★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Dune

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★½

  • King Richard

    ★★★½

  • Malignant

    ★★★½

  • The Card Counter

    ★★★

  • Belfast

    ★★★

  • The Electrical Life of Louis Wain

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Boiling Point

    ★★★½

  • Candyman

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★½

  • Don't Breathe 2

    ★★½

  • Respect

    ★★

  • Free Guy

    ★★

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • Old

    ★★½

  • Pig

    ★★★★½

  • Memoria

    ★★★

  • Red Rocket

    ★★★★

  • A Hero

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★

  • Bergman Island

    ★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • Benedetta

    ★★★★

  • Mothering Sunday

    ★★★

  • The Souvenir: Part II

    ★★★

  • Stillwater

    ★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★½

  • Space Jam: A New Legacy

  • Black Widow

    ★★½

  • Annette

    ★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★

  • The Tomorrow War

    ★★½

  • No Sudden Move

    ★★★½

  • Luca

    ★★★

  • In the Heights

    ★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★½