Sort by
  • Beau Is Afraid

    ★★★★

  • Nocebo

    ★★★★

  • Black Lodge

    ½

  • Manticore

    ★★½

  • Glass Onion

    ★★★

  • Copenhagen Cowboy

    ★★★★

  • Pearl

    ★★★½

  • Bones and All

    ★★½

  • Terrifier 2

    ★★½

  • Barbarian

    ★★★½

  • Tiny Cinema

    ★★★

  • Fairytale

  • Skinamarink

    ★½

  • Glorious

    ★★★½

  • Nope

    ★★★

  • A Wounded Fawn

    ★★½

  • The Five Devils

    ★★★★

  • Sick of Myself

    ★★★½

  • Triangle of Sadness

    ★★★★½

  • Moon Knight

  • The Northman

    ★★★

  • X

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★

  • Squid Game

  • Belfast

    ★★★½

  • Free Guy

  • The Green Knight

    ★★★½

  • Vortex

    ★★½

  • Titane

    ★★★

  • Drive My Car

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

  • Oxygen

    ★★★½

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

  • The Call

    ★★★½

  • Mank

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

  • I Care a Lot

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Possessor

    ★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • Undone

    ★★★★½

  • Saint Maud

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★★½

  • The Assistant

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Vivarium

    ★★★½

  • The Dead Don't Die

    ★★½

  • Love, Death & Robots: When the Yogurt Took Over

  • Love, Death & Robots: Three Robots

  • Love, Death & Robots: The Witness

  • Us

    ★★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★★½

  • I Am Mother

    ★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • Apostle

    ★★★½

  • Green Book

    ★★★

  • High Life

    ★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★

  • Under the Silver Lake

    ★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★½