Jenny has logged 279 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Avatar

Avatar

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
7500

7500

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
King Kong

King Kong

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Dancing with the Birds

Dancing with the Birds

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Knocked Up

Knocked Up

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Buffaloed

Buffaloed

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Barbie in 'A Christmas Carol'

Barbie in 'A Christmas Carol'

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Secret Garden

The Secret Garden

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Mulan

Mulan

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Final Score

Final Score

2018
×
★★★
Edit this entry  
13
Down with Love

Down with Love

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Northanger Abbey

Northanger Abbey

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Cruel Intentions

Cruel Intentions

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Simpsons Movie

The Simpsons Movie

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Voices

The Voices

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Sunshine

Sunshine

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Tenet

Tenet

2020
×
Read the review Edit this entry  
03
Trevor Noah: Son of Patricia

Trevor Noah: Son of Patricia

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Locke

Locke

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Hotel Mumbai

Hotel Mumbai

2018
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Witches

The Witches

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Female Brain

The Female Brain

2017
×
Read the review Edit this entry  
20
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Hunt

The Hunt

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Knock Knock

Knock Knock

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Knight and Day

Knight and Day

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Not Another Teen Movie

Not Another Teen Movie

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Filth

Filth

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Red Eye

Red Eye

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Oath

The Oath

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Tangled

Tangled

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Twilight

Twilight

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Little Evil

Little Evil

2017
×
★★★
Edit this entry