Jenny has logged 43 entries for films during June 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Bottle Rocket

Bottle Rocket

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
I Don't Feel at Home in This World Anymore

I Don't Feel at Home in This World Anymore

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Ghost

Ghost

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Harold and Maude

Harold and Maude

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Kung Fu Hustle

Kung Fu Hustle

2004
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
Harry Styles: Behind the Album

Harry Styles: Behind the Album

2017
×
Read the review Edit this entry  
28
Hook

Hook

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Triple Frontier

Triple Frontier

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
To Catch a Thief

To Catch a Thief

1955
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Artist

The Artist

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
What Men Want

What Men Want

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Cadillac Records

Cadillac Records

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Hundred-Foot Journey

The Hundred-Foot Journey

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Intouchables

The Intouchables

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
E.T. the Extra-Terrestrial

E.T. the Extra-Terrestrial

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Baby Mama

Baby Mama

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Willy Wonka & the Chocolate Factory

Willy Wonka & the Chocolate Factory

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Ace Ventura: Pet Detective

Ace Ventura: Pet Detective

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Sinister

Sinister

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
One Day

One Day

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Shirley

Shirley

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Cat in the Hat

The Cat in the Hat

2003
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
13
Shrek the Third

Shrek the Third

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
A Knight's Tale

A Knight's Tale

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Poltergeist

Poltergeist

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Pretty in Pink

Pretty in Pink

1986
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
The Hustle

The Hustle

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Princess Diaries 2: Royal Engagement

The Princess Diaries 2: Royal Engagement

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Friends with Kids

Friends with Kids

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Princess Diaries

The Princess Diaries

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Skeleton Twins

The Skeleton Twins

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Johnny English Strikes Again

Johnny English Strikes Again

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Emma

Emma

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Duchess

The Duchess

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Scoob!

Scoob!

2020
×
★★
Edit this entry  
02
The Lake House

The Lake House

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Decoy Bride

The Decoy Bride

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Barbie in A Mermaid Tale 2

Barbie in A Mermaid Tale 2

2012
×
★★
Edit this entry  
01
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry