• Inmate #1: The Rise of Danny Trejo

    ★★★

  • Butt Boy

    ★★★½

  • In the Shadow of the Moon

    ★★★

  • Z

    ★★½

  • VFW

    ★★★

  • Lucky Day

    ★★

  • James vs. His Future Self

    ★★★½

  • Dirt Daughter

  • Guns Akimbo

    ★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Color Out of Space

    ★★★★

  • Synchronic

    ★★★

  • The Platform

    ★★★

  • Blood Quantum

    ★★★

  • Leap of Faith: William Friedkin on The Exorcist

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Lake Artifact

    ★★½

  • Spiral

    ★★★

  • A Serial Killer's Guide to Life

  • Dark Encounter

    ★★½

  • Jim Gaffigan: Quality Time

    ★★★

  • 47 Meters Down: Uncaged

    ★★

  • Exorcism at 60,000 Feet

    ½

  • 7500

    ★★★½

  • Nicole

    ★★★½

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Homewrecker

    ★★½

  • Black Magic for White Boys

    ★★★½

  • 1BR

    ★★★

  • Blood on Her Name

    ★★★½

  • Cosmos

    ★★½

  • Vivarium

    ★★★½

  • Crawl

    ★★★½

  • Kidnapping Stella

    ★★½

  • Child's Play

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Vault

    ★★½

  • ZZ Top: That Little Ol' Band From Texas

    ★★★★

  • Satanic Panic

    ★★½

  • Ma

    ★★★½

  • True Fiction

    ★★½

  • Avengement

    ★★★

  • We Take the Low Road

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★

  • Rocketman

    ★★★★

  • Atlantics

    ★★★½

  • The Dead Don't Die

    ★★★★

  • The Hustle

    ★★½

  • Brightburn

    ★★★★

  • See You Yesterday

    ★★½

  • Swallow

    ★★★

  • Blow the Man Down

    ★★★½

  • Come to Daddy

    ★★★

  • After Midnight

    ★★★

  • Nesting Dolls

    ★★★

  • Bliss

    ★★★½

  • The Room

    ★★½

  • The Silence

  • Shazam!

    ★★★½

  • Pet Sematary

    ★★★½

  • Us

    ★★★★★

  • Snatchers

    ★★★½

  • Extra Ordinary

    ★★★

  • Frances Ferguson

    ★★★

  • The Art of Self-Defense

    ★★★★

  • Daniel Isn't Real

    ★★★

  • Tread

    ★★★

  • Get Duked!

    ★★½

  • The Kid

    ★★★

  • Red Letter Day

    ★½