• Horror Noire: A History of Black Horror

    ★★★★

  • The Prodigy

    ★★½

  • Donovan Reid

    ★½

  • Troop Zero

    ★★★

  • Paddleton

    ★★★★½

  • Fighting with My Family

    ★★★★

  • Brittany Runs a Marathon

    ★★★

  • Sweetheart

    ★★★

  • Sadistic Intentions

    ★★★

  • Miles Davis: Birth of the Cool

    ★★★★

  • Greener Grass

    ★★★½

  • Velvet Buzzsaw

    ★★★½

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★

  • Lost Holiday

    ★★★★

  • The Vast of Night

    ★★★½

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★½

  • Beneath Us

    ★★★

  • The Farewell

    ★★★★½

  • I Am Mother

    ★★★

  • Late Night

    ★★★½

  • The Hole in the Ground

    ★★★

  • Harpoon

    ★★★½

  • Close

    ★★★

  • IO

    ★½

  • Glass

    ★★★

  • Escape Room

    ★★★½

  • The Fare

    ★★

  • The Christmas Chronicles

    ★★★

  • Bird Box

    ★★★★

  • The Swerve

    ★★★★

  • Peripheral

    ★★½

  • Slaughterhouse Rulez

    ★★½

  • The Amaranth

  • Seat 25

    ★★★½

  • Look Away

    ★★½

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★

  • The Vanishing

    ★★½

  • No Escape Room

    ★½

  • Find Me

    ★★½

  • Seven in Heaven

    ★★★

  • Malevolent

    ★★

  • Monster Party

    ★★½

  • Lilli

    ★★

  • Hell Fest

    ★★★

  • I Still See You

    ★½

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★★

  • Spell

    ★★★½

  • The Night Comes for Us

    ★★★

  • Bloodline

    ★★★

  • The Boat

    ★★½

  • Overlord

    ★★★★

  • The Dead Center

    ★★★

  • You Might Be the Killer

    ★★½

  • Maniac

    ★★★½

  • Apostle

    ★★★½

  • The Perfection

    ★★★

  • Extremity

    ★★

  • The Basement

    ½

  • In Fabric

    ★★★★

  • The Land of Steady Habits

    ★★★½

  • Hold the Dark

    ★★★★

  • Widows

    ★★★★

  • Freaks

    ★★★

  • Aniara

    ★★★★

  • When Angels Sleep

    ★★½

  • The Lie

    ★★★

  • Greta

    ★★★★

  • Soni

    ★★★★

  • 22 July

    ★★★

  • Vox Lux

    ★★★

  • UFO

    ★★★½

  • Dragged Across Concrete

    ★★★★