• Shoes

    ★★★

  • Les Vampires

    ★★★★

  • The Birth of a Nation

  • Daisy Doodad's Dial

    ★★★

  • A Thief Catcher

  • Making a Living

  • The Speed Kings

  • Suspense.

  • Bangville Police

    ★★

  • On His Wedding Day

  • A Cure for Pokeritis

    ★★½

  • A Grocery Clerk's Romance

  • The Water Nymph

    ★★

  • A Dash Through the Clouds

  • The Manicure Lady

    ★★★

  • The Curtain Pole

    ★★½

  • Madame's Cravings

    ★★½

  • The Hierarchies of Love

    ★★★

  • The Misadventure of a French Gentleman Without Pants at the Zandvoort Beach

  • The Infernal Cauldron

  • The Melomaniac

  • Electrocuting an Elephant

  • A Trip to the Moon

  • Midwife to the Upper Class

    ★★

  • The Big Swallow

  • The Man with the Rubber Head

  • The Cabbage-Patch Fairy

    ★★½

  • The Conjurer

  • Something Good - Negro Kiss

  • The Haunted Castle

  • The Boxing Cats

  • Deny Everything

    ★★½

  • Mr. Presto

    ★★½

  • Earache: My Eye

  • Electric Purgatory: The Fate of the Black Rocker