Sort by

Nathan has logged 375 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Bodyguard

The Bodyguard

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The King's Man

The King's Man

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Bound

Bound

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Ocean's Twelve

Ocean's Twelve

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
8 Million Ways to Die

8 Million Ways to Die

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Dead & Buried

Dead & Buried

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Souvenir

The Souvenir

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Night Moves

Night Moves

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Phenomena

Phenomena

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Blood and Black Lace

Blood and Black Lace

1964
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
A Cinderella Story: Christmas Wish

A Cinderella Story: Christmas Wish

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
08
The Killer

The Killer

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Black Christmas

Black Christmas

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
A Better Tomorrow

A Better Tomorrow

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Enter the Dragon

Enter the Dragon

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Django

Django

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Master

The Master

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Jonas Brothers Family Roast

Jonas Brothers Family Roast

2021
×
Read the review Edit this entry  
30
The Beatles: Get Back

The Beatles: Get Back

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Princess Switch

The Princess Switch

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
The Beatles: Get Back

The Beatles: Get Back

2021
×
Read the review Edit this entry  
25
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Pink Floyd: The Wall

Pink Floyd: The Wall

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Bad Boys II

Bad Boys II

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Friends of Eddie Coyle

The Friends of Eddie Coyle

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Bringing Up Baby

Bringing Up Baby

1938
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe

The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry