Sort by

Nathan has logged 29 entries for films during January 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Vampires

Vampires

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Menace II Society

Menace II Society

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Wrong Man

The Wrong Man

1956
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Holy Mountain

The Holy Mountain

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Blood Rage

Blood Rage

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Encanto

Encanto

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Prince of Darkness

Prince of Darkness

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Mona Lisa

Mona Lisa

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Throne of Blood

Throne of Blood

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Scream

Scream

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Eternals

Eternals

2021
×
Read the review Edit this entry  
16
Your Vice Is a Locked Room and Only I Have the Key

Your Vice Is a Locked Room and Only I Have the Key

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Memoria

Memoria

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Opera

Opera

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Mad God

Mad God

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Blood Beat

Blood Beat

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Alien

Alien

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Hard Boiled

Hard Boiled

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Throw Down

Throw Down

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry