• The Batman

  • Spider-Man: No Way Home

  • No Time to Die

    ★★★

  • Old

  • Pig

    ★★★

  • The Worst Person in the World

  • Another Round

    ★★★★

  • Beastie Boys Story

  • The Father

    ★★★½

  • Gorillaz: Reject False Icons

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Color Out of Space

    ★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Waves

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★½

  • Secret Obsession

  • Pokemon the Movie: Mewtwo Strikes Back - Evolution

    ★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Sorry We Missed You

    ★★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★

  • The Souvenir

    ★★★½

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★½

  • Honey Boy

    ★★★★

  • The Farewell

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Bird Box

    ★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★

  • Stan & Ollie

    ★★★

  • Green Book

    ★★★

  • mid90s

    ★★★★½

  • Rosie

    ★★★

  • The Nightingale

    ★★½

  • The Favourite

    ★★★½

  • Roma

    ★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★½

  • Lost & Found

  • Detainment

  • Under the Silver Lake

    ★★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★½

  • Climax

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★½

  • Annihilation

    ★★★

  • Black Panther

    ★★★½

  • The Miseducation of Cameron Post

    ★★★

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Sorry to Bother You

    ★★★½

  • Wildlife

    ★★★½

  • Eighth Grade

    ★★★★½

  • Mandy

    ★★★★

  • My Dead Dad's Porno Tapes

  • Fauve

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★

  • The Cured

    ★★½

  • The Lodgers

    ★★