Sort by

Niall_Duggan has logged 32 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
05
Planes, Trains and Automobiles

Planes, Trains and Automobiles

1987
×
★★★½
Edit this entry  
07
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★
Edit this entry  
09
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Edit this entry  
09
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Edit this entry  
10
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★½
Edit this entry  
01
Beastie Boys Story

Beastie Boys Story

2020
×
Read the review Edit this entry  
12
Some Like It Hot

Some Like It Hot

1959
×
★★★½
Edit this entry  
16
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Live Free or Die Hard

Live Free or Die Hard

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Pokemon the Movie: Mewtwo Strikes Back - Evolution

Pokemon the Movie: Mewtwo Strikes Back - Evolution

2019
×
★½
Edit this entry  
03
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Color Out of Space

Color Out of Space

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Gorillaz: Reject False Icons

Gorillaz: Reject False Icons

2019
×
Edit this entry  
29
Waves

Waves

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
★★★
Edit this entry  
14
1917

1917

2019
×
★★★★
Edit this entry  
07
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry