RSS feed for Niall

Niall has logged 66 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
Some Like It Hot

Some Like It Hot

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Ring Two

The Ring Two

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Seven Chances

Seven Chances

1925
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
I Am Not a Witch

I Am Not a Witch

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Down by Law

Down by Law

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Brexit: The Uncivil War

Brexit: The Uncivil War

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Ring

The Ring

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Bobby Robson: More Than a Manager

Bobby Robson: More Than a Manager

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Creep

Creep

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Free Solo

Free Solo

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Young and the Damned

The Young and the Damned

1950
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Greta

Greta

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Nosferatu the Vampyre

Nosferatu the Vampyre

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Imperium

Imperium

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Poltergeist

Poltergeist

1982
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The Sisters Brothers

The Sisters Brothers

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Brigsby Bear

Brigsby Bear

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Kid

The Kid

1921
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
American Graffiti

American Graffiti

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Battleship Potemkin

Battleship Potemkin

1925
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Wife

The Wife

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Us

Us

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Man Who Laughs

The Man Who Laughs

1928
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Widows

Widows

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Scream

Scream

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Tree of Life

The Tree of Life

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Long Goodbye

The Long Goodbye

1973
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Rope

Rope

1948
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Creed

Creed

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
M

M

1931
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Yi Yi

Yi Yi

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Paddleton

Paddleton

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Easy Rider

Easy Rider

1969
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Leave No Trace

Leave No Trace

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Pioneer

Pioneer

2011
×
Read the review Edit this entry  
03
The Bad Batch

The Bad Batch

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
High Noon

High Noon

1952
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Scarecrow

Scarecrow

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Logan

Logan

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Short Term 12

Short Term 12

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Carrie

Carrie

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Great Escape

The Great Escape

1963
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Affair in Trinidad

Affair in Trinidad

1952
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Loving

Loving

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Good Time

Good Time

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Lars and the Real Girl

Lars and the Real Girl

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Vice

Vice

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry