• Turning Red

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Father Christmas Is Back

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★½

  • Moxie

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Tenet

    ★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★½

  • Minari

    ★★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • 1917

    ★★★★½

  • Klaus

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Waves

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Atlantics

    ★★★★★

  • Yesterday

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★★½

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★

  • So Long, My Son

    ★★★★★

  • Again Once Again

    ★★★★

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • House of Hummingbird

    ★★★½

  • mid90s

    ★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

  • Incredibles 2

    ★★★

  • Burning

    ★★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★

  • Shoplifters

    ★★★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • Skate Kitchen

    ★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★

  • Paddington 2

    ★★★★★

  • Coco

    ★★★★

  • It

    ★★★½

  • Lady Bird

    ★★★★

  • Logan Lucky

    ★★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • Good Time

    ★★★★½

  • The Endless

    ★★

  • Beauty and the Beast

  • Get Out

    ★★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★½

  • Mudbound

  • Hidden Figures

    ★★★★

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★★

  • Doctor Strange

    ★★

  • Mascots

  • Moonlight

    ★★★★★

  • Arrival

    ★★★★½

  • La La Land

    ★★★★½

  • Finding Dory

    ★★★★

  • Hell or High Water

    ★★★★½

  • Toni Erdmann

    ★★★★½