Sort by

cameron has logged 22 entries for films during December 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Mask

The Mask

1994
×
★★½
Edit this entry  
29
It

It

1990
×
Read the review Edit this entry  
26
Color Out of Space

Color Out of Space

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★½
Edit this entry  
23
Little Shop of Horrors

Little Shop of Horrors

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Brazil

Brazil

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Looper

Looper

2012
×
★★½
Edit this entry  
15
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★
Edit this entry  
14
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Silent Night, Deadly Night

Silent Night, Deadly Night

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Gamera vs. Guiron

Gamera vs. Guiron

1969
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
South Mill District

South Mill District

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Gamera vs. Viras

Gamera vs. Viras

1968
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Best in Show

Best in Show

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Night of the Wild

Night of the Wild

2015
×
Edit this entry  
02
Death Kappa

Death Kappa

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry