Sort by

🎃🏳️‍🌈 Nicholas (Nic) 🏳️‍🌈🎃 has logged 570 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Sea Fever

Sea Fever

2019
×
★★★
Edit this entry  
31
Smiley

Smiley

2012
×
½
Read the review Edit this entry  
31
Foodfight!

Foodfight!

2012
×
½
Read the review Edit this entry  
30
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Audition

Audition

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Force of Nature

Force of Nature

2020
×
½
Edit this entry  
29
Uncle Frank

Uncle Frank

2020
×
★★★★
Edit this entry  
28
Captain America

Captain America

1990
×
Edit this entry  
28
I Am Jonas

I Am Jonas

2018
×
★★★
Edit this entry  
28
Bloodshot

Bloodshot

2020
×
Read the review Edit this entry  
28
May

May

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Wendy

Wendy

2020
×
★★½
Edit this entry  
27
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Grinch

The Grinch

2018
×
Edit this entry  
26
Life Is Beautiful

Life Is Beautiful

1997
×
★★★★
Edit this entry  
26
Paris, Texas

Paris, Texas

1984
×
★★★★
Edit this entry  
26
Intoxication

Intoxication

2002
×
★★
Edit this entry  
26
The Adventures of Sharkboy and Lavagirl

The Adventures of Sharkboy and Lavagirl

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Atonement

Atonement

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Jackie Brown

Jackie Brown

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Turning

The Turning

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Rapsittie Street Kids: Believe in Santa

Rapsittie Street Kids: Believe in Santa

2002
×
½
Edit this entry  
25
Lux Æterna

Lux Æterna

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Margaret

Margaret

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Dark Waters

Dark Waters

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Prom

The Prom

2020
×
Edit this entry  
22
A Serbian Film

A Serbian Film

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Mysterious Skin

Mysterious Skin

2004
×
★★★½
Edit this entry  
20
Click

Click

2006
×
★★½
Edit this entry  
19
The Dry

The Dry

2020
×
★★★
Edit this entry  
19
Sucker Punch

Sucker Punch

2011
×
★★½
Edit this entry  
18
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Edit this entry  
16
LEGO Star Wars Holiday Special

LEGO Star Wars Holiday Special

2020
×
★★
Edit this entry  
16
Cadaver

Cadaver

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
A Recipe for Seduction

A Recipe for Seduction

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Holidate

Holidate

2020
×
★★½
Edit this entry  
14
Ava

Ava

2020
×
★½
Edit this entry  
13
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Anomalisa

Anomalisa

2015
×
★★★★
Edit this entry  
12
Raw

Raw

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Rebecca

Rebecca

1940
×
★★★★
Edit this entry  
11
Rango

Rango

2011
×
★★★★
Edit this entry  
10
Lux Æterna

Lux Æterna

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Airplane Mode

Airplane Mode

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Barbie & Kendra Save the Tiger King

Barbie & Kendra Save the Tiger King

2020
×
Read the review Edit this entry  
10
Mercy

Mercy

2016
×
★½
Edit this entry