Sort by

🎃🏳️‍🌈 Nicholas (Nic) 🏳️‍🌈🎃 has logged 94 entries for films during November 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Room

The Room

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Being There

Being There

1979
×
★★★½
Edit this entry  
30
A Secret Love

A Secret Love

2020
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Love Wedding Repeat

Love Wedding Repeat

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Love, Guaranteed

Love, Guaranteed

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Desperados

Desperados

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Stoker

Stoker

2013
×
★★★
Edit this entry  
28
Possessor

Possessor

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
★★
Edit this entry  
28
Paterson

Paterson

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Mildred Pierce

Mildred Pierce

1945
×
★★★½
Edit this entry  
27
Relaxer

Relaxer

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Wrong Missy

The Wrong Missy

2020
×
Read the review Edit this entry  
26
What Ever Happened to Baby Jane?

What Ever Happened to Baby Jane?

1962
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Piranha

Piranha

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Kissing Booth 2

The Kissing Booth 2

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
25
Alien Xmas

Alien Xmas

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Midori

Midori

1992
×
★★
Edit this entry  
23
The Wretched

The Wretched

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Princess Switch: Switched Again

The Princess Switch: Switched Again

2020
×
★½
Edit this entry  
21
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★
Edit this entry  
21
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Nobody Sleeps in the Woods Tonight

Nobody Sleeps in the Woods Tonight

2020
×
★★½
Edit this entry  
21
The Kissing Booth

The Kissing Booth

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
20
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Evil Eye

Evil Eye

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Dangerous Lies

Dangerous Lies

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
20
John Henry

John Henry

2020
×
Read the review Edit this entry  
20
Lost Girls

Lost Girls

2020
×
★★½
Edit this entry  
20
The Beach House

The Beach House

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Absentia

Absentia

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Lovely Molly

Lovely Molly

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Project Power

Project Power

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The Old Guard

The Old Guard

2020
×
★★
Edit this entry  
19
American Honey

American Honey

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
De Palma

De Palma

2015
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
A Short Vision

A Short Vision

1956
×
★★★★
Edit this entry  
17
Street Trash

Street Trash

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Elephant

Elephant

2003
×
★★½
Edit this entry  
16
Possession

Possession

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Barely Lethal

Barely Lethal

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
16
An Ant's Life

An Ant's Life

1998
×
½
Edit this entry  
15
Prom Night

Prom Night

2008
×
½
Read the review Edit this entry  
15
Excision

Excision

2008
×
★★★
Edit this entry  
15
Krisha

Krisha

2014
×
★★★
Edit this entry  
15
Totally Under Control

Totally Under Control

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry