RSS feed for king
  • Dallas Buyers Club

    ★½

  • Down Friday Street

    ★★★★★

  • First Reformed

    ★★★★

  • Notes from Melanie

    ½

  • Julia

  • The Departed

    ★★½

  • Annie Hall

    ★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★

  • Cloudy with a Chance of Meatballs

    ★★½

  • Scarlet Diva

    ★★★★★

  • Persona

    ★★★★

  • Night Tide

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★½

  • The Florida Project

    ★★★★

  • Roxanne

    ★★½

  • The Black Dahlia

    ★★★★

  • Ali & Cavett: The Tale of the Tapes

    ★★½

  • Outer Space

    ★★★★