RSS feed for j

j has rated 117 romance films.

  • Midnight in Paris

    ★★

  • Blue Is the Warmest Color

    ★★

  • High School Musical

    ★★★

  • Jump In!

    ★★½

  • Tootsie

    ★★

  • The Cotton Club

    ★★★★★

  • Daisy Kenyon

    ★★★

  • Free Radicals

    ★★★

  • Groundhog Day

    ★★★½

  • Beauty and the Beast

    ★★★½

  • Some Like It Hot

    ★★★½

  • Allied

    ★★★★½

  • Titanic

    ★★★★★

  • The Bridges of Madison County

    ★★★★★

  • The Age of Innocence

    ★★★★½

  • Little Women

    ★★★½

  • Runaway

    ★★★★½

  • Annie Hall

    ★★