Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The First Slam Dunk

The First Slam Dunk

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Theater Camp

Theater Camp

2023
×
★★½
Edit this entry  
29
Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Blue Beetle

Blue Beetle

2023
×
★★★½
Edit this entry  
28
Past Lives

Past Lives

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Blackening

The Blackening

2022
×
★★½
Edit this entry  
15
Enter the Dragon

Enter the Dragon

1973
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Haunted Mansion

Haunted Mansion

2023
×
★★★½
Edit this entry  
05
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★
Edit this entry  
24
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★★½
Edit this entry  
23
Barbie

Barbie

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Barbie

Barbie

2023
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
Asteroid City

Asteroid City

2023
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Elemental

Elemental

2023
×
★★★
Edit this entry  
12
Spider-Man: Across the Spider-Verse

Spider-Man: Across the Spider-Verse

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Asteroid City

Asteroid City

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
25
The Cat Returns

The Cat Returns

2002
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
Elemental

Elemental

2023
×
★★★½
Edit this entry  
14
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★½
Edit this entry  
21
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★
Edit this entry  
20
Encanto

Encanto

2021
×
★★★½
Edit this entry  
13
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★
Edit this entry  
12
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★★★
Edit this entry  
09
One Cut of the Dead Spin-Off: In Hollywood

One Cut of the Dead Spin-Off: In Hollywood

2019
×
★★½
Edit this entry  
21
Speed Racer

Speed Racer

2008
×
★★★½
Edit this entry  
24
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
16
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★½
Edit this entry  
12
Madagascar

Madagascar

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Il Mare

Il Mare

2000
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Upstream Color

Upstream Color

2013
×
★★
Edit this entry  
09
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Moana

Moana

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
14
How to Train Your Dragon

How to Train Your Dragon

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Hercules

Hercules

1997
×
★★★
Edit this entry  
05
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★½
Edit this entry  
02
Little Women

Little Women

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Edit this entry