niceguys has logged 64 entries for films during March 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Me and Earl and the Dying Girl

Me and Earl and the Dying Girl

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Audrie & Daisy

Audrie & Daisy

2016
×
Edit this entry  
29
Amanda Knox

Amanda Knox

2016
×
Edit this entry  
29
Citizenfour

Citizenfour

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Deep Web

Deep Web

2015
×
Edit this entry  
29
The Outsiders

The Outsiders

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Louis C.K.: Live at the Beacon Theater

Louis C.K.: Live at the Beacon Theater

2011
×
Edit this entry  
25
Bo Burnham: What.

Bo Burnham: What.

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
★★★★
Edit this entry  
24
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Bo Burnham: What.

Bo Burnham: What.

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
What If

What If

2013
×
★★★
Edit this entry  
24
This Is Where I Leave You

This Is Where I Leave You

2014
×
★★★½
Edit this entry  
23
Confessions of a Shopaholic

Confessions of a Shopaholic

2009
×
Edit this entry  
23
Bachelorette

Bachelorette

2012
×
Edit this entry  
23
Bring It On

Bring It On

2000
×
Edit this entry  
23
Pitch Perfect 2

Pitch Perfect 2

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Kiss Kiss Bang Bang

Kiss Kiss Bang Bang

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Glengarry Glen Ross

Glengarry Glen Ross

1992
×
★★★
Edit this entry  
22
The Untouchables

The Untouchables

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Ugly Truth

The Ugly Truth

2009
×
Edit this entry  
19
Just Friends

Just Friends

2005
×
Edit this entry  
19
What's Your Number?

What's Your Number?

2011
×
Read prior review Edit this entry  
19
Bride Wars

Bride Wars

2009
×
Edit this entry  
19
How to Lose a Guy in 10 Days

How to Lose a Guy in 10 Days

2003
×
Edit this entry  
18
My Own Private Idaho

My Own Private Idaho

1991
×
★★★½
Edit this entry  
18
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
18
Double Indemnity

Double Indemnity

1944
×
★★★½
Edit this entry  
17
Casablanca

Casablanca

1942
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Only Lovers Left Alive

Only Lovers Left Alive

2013
×
★★★★
Edit this entry  
16
Bo Burnham: What.

Bo Burnham: What.

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Jungle Book

The Jungle Book

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Heat

Heat

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Steve Jobs

Steve Jobs

2015
×
★★★★
Edit this entry  
13
Moana

Moana

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Shallow Grave

Shallow Grave

1994
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Men Who Stare at Goats

The Men Who Stare at Goats

2009
×
★★★½
Edit this entry  
12
Seven Psychopaths

Seven Psychopaths

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
All About Eve

All About Eve

1950
×
★★★★
Edit this entry