Sort by

shannon has logged 27 entries for films during February 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Greatful Dead

Greatful Dead

2013
×
★★
Edit this entry  
26
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Skate Kitchen

Skate Kitchen

2018
×
★★½
Edit this entry  
24
A Streetcar Named Desire

A Streetcar Named Desire

1951
×
★★★
Edit this entry  
24
Abducted in Plain Sight

Abducted in Plain Sight

2017
×
Edit this entry  
23
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
One Cut of the Dead

One Cut of the Dead

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Kamikaze Girls

Kamikaze Girls

2004
×
★★★★
Edit this entry  
19
American Animals

American Animals

2018
×
Read the review Edit this entry  
18
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Swing Kids

Swing Kids

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
I'm a Cyborg, But That's OK

I'm a Cyborg, But That's OK

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Girl on the Train

The Girl on the Train

2016
×
★★
Edit this entry  
14
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
13
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★
Edit this entry  
12
Inception

Inception

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Total Recall

Total Recall

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Rebels of the Neon God

Rebels of the Neon God

1992
×
★★½
Edit this entry  
06
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Velvet Buzzsaw

Velvet Buzzsaw

2019
×
★★
Read the review Edit this entry