• Taylor Swift – Folklore: The Long Pond Studio Sessions

  • Hillbilly Elegy

    ★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Hamilton

    ★★★★½

  • If Anything Happens I Love You

  • Taylor Swift City of Lover Concert

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • The Social Dilemma

    ★★★½

  • Miss Americana

    ★★★★★

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★

  • Cats

    ★★★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★

  • Make Me a Sandwich

  • In the Tall Grass

    ★★★

  • Unbelievable

    ★★★★★

  • Tall Girl

  • Knives Out

    ★★★★½

  • The Platform

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Judy

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★½

  • Hair Love

    ★★★½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • Murder Mystery

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Wine Country

    ★★½

  • Chernobyl

  • The Neighbors' Window

  • Avengers: Endgame

  • Pet Sematary

    ★★½

  • Us

    ★★★½

  • Captain Marvel

  • Knock Down the House

    ★★★★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★★½

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

  • The Farewell

    ★★★★½

  • Serenity

    ★½

  • Kitbull

    ★★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★

  • Holmes & Watson

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★½

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★★½

  • The Perfection

    ★★★

  • Brotherhood

  • Suspiria

    ★★★★½

  • A Star Is Born

  • Cam

    ★★★½

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★½

  • Sharp Objects

    ★★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

  • Await Further Instructions

    ★½

  • Ocean's Eight

    ★★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

  • Fast Color

    ★★★

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • Love, Simon

    ★★★★★

  • Annihilation

    ★★★★½

  • The Cloverfield Paradox

    ★★★

  • Black Panther

  • Assassination Nation

    ★★

  • Hereditary

    ★★★★½