nic has logged 20 entries for films during January 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
1917

1917

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Tree of Life

The Tree of Life

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
I Don't Feel at Home in This World Anymore

I Don't Feel at Home in This World Anymore

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Dallas Buyers Club

Dallas Buyers Club

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Judy

Judy

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Moon

Moon

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
There's Something About Mary

There's Something About Mary

1998
×
★★½
Edit this entry  
11
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
½
Read the review Edit this entry  
11
How to Eat Fried Worms

How to Eat Fried Worms

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Crash

Crash

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Fountain

The Fountain

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
G.B.F.

G.B.F.

2013
×
Read the review Edit this entry  
08
Labyrinth

Labyrinth

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry