• Three Colors: Red

    ★★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Children of Men

    ★★★★

  • First Reformed

    ★★★★

  • Casino

    ★★★★½

  • Boyz n the Hood

    ★★★★

  • Mirror

    ★★★★½

  • Krisha

    ★★★½

  • After Hours

    ★★★★

  • Solaris

    ★★★★★

  • Possessor

    ★★★½

  • The Fountain

    ★★★½

  • 1408

    ★★★

  • Rear Window

    ★★★★½

  • Jexi

  • Bill & Ted's Excellent Adventure

    ★★★★