• Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • WandaVision

  • Mank

    ★★★★½

  • Soul

    ★★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★★

  • Project Power

    ★★★

  • Greenland

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Klaus

    ★★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Lucy in the Sky

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • The Laundromat

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • I Lost My Body

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★★

  • There Are No Fakes

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Booksmart

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Alita: Battle Angel

    ★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Mary Poppins Returns

    ★★★★½

  • Aquaman

    ★★★★

  • They Shall Not Grow Old

    ★★★★★

  • Quincy

    ★★★★

  • Outlaw King

    ★★★★½

  • The Sisters Brothers

    ★★★½

  • They'll Love Me When I'm Dead

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★½

  • First Man

    ★★★★★

  • Roma

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★½

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★★

  • Deadpool 2

    ★★½

  • Avengers: Infinity War

  • Bao

  • Upgrade

    ★★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★★½

  • Annihilation

    ★★★★½

  • Black Panther

    ★★★½

  • Sorry to Bother You

    ★★★★

  • American Animals

    ★★★★

  • Won't You Be My Neighbor?

    ★★★★½

  • Eighth Grade

  • The Post

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★½

  • WHAT DID JACK DO?

    ★★★★

  • Sad Hill Unearthed

    ★★★★

  • Coco

    ★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★½