• The Northman

    ★★★★½

  • Jerrod Carmichael: Rothaniel

  • X

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • House of Gucci

    ★½

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Clifford the Big Red Dog

    ★★

  • Encanto

    ★★★½

  • Eternals

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★

  • Antlers

    ★★★½

  • Dave Chappelle: The Closer

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★★

  • The Guilty

    ★★

  • Halloween Kills

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★½

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • Candyman

    ★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Old

    ★★★★

  • Pig

    ★★★★★

  • Red Rocket

    ★★★★½

  • Lamb

    ★★★

  • Titane

    ★★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • After Yang

    ★★½

  • The Novice

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

  • Cruella

    ★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★★

  • Umbra

  • Why Did You Kill Me?

    ★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • The Beta Test

    ★★★½

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • The White Tiger

    ★★½

  • News of the World

    ★★★

  • The Midnight Sky

    ★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Hillbilly Elegy

    ★★

  • Mank

    ★½

  • The Life Ahead

    ★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • The Empty Man

    ★★★½

  • Love and Monsters

    ★★½

  • Over the Moon

    ★★★

  • Soul

    ★★★

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★

  • Run

    ★★½

  • Hubie Halloween

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★½

  • Another Round

    ★★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★½

  • One Night in Miami...

    ★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★½

  • The Man Who Sold His Skin

    ★★