Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
Cry Macho

Cry Macho

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Every Which Way but Loose

Every Which Way but Loose

1978
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Menace II Society

Menace II Society

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
NYC Epicenters 9/11➔2021½

NYC Epicenters 9/11➔2021½

2021
×
Edit this entry  
14
Three Days of the Condor

Three Days of the Condor

1975
×
★★★★
Edit this entry  
13
Heat

Heat

1995
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Bound

Bound

1996
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★½
Edit this entry  
09
Cape Fear

Cape Fear

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Sinister

Sinister

2012
×
★★★½
Edit this entry  
08
Killing Them Softly

Killing Them Softly

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Aviator

The Aviator

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Happening

The Happening

2008
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Bert Kreischer: Hey Big Boy

Bert Kreischer: Hey Big Boy

2020
×
Edit this entry  
30
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Cruella

Cruella

2021
×
Read the review Edit this entry  
29
Bert Kreischer: Secret Time

Bert Kreischer: Secret Time

2018
×
Edit this entry  
29
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
Bert Kreischer: The Machine

Bert Kreischer: The Machine

2016
×
Edit this entry  
26
Tom Segura: Completely Normal

Tom Segura: Completely Normal

2014
×
Edit this entry  
26
Tom Segura: Disgraceful

Tom Segura: Disgraceful

2018
×
Edit this entry  
25
Twilight

Twilight

2008
×
★★½
Edit this entry  
25
The Last Seduction

The Last Seduction

1994
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Long Goodbye

The Long Goodbye

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Transformers: Dark of the Moon

Transformers: Dark of the Moon

2011
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Brawl in Cell Block 99

Brawl in Cell Block 99

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Intolerable Cruelty

Intolerable Cruelty

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Beckett

Beckett

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Sorcerer

Sorcerer

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
13
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Disturbia

Disturbia

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Empty Man

The Empty Man

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Blood Simple

Blood Simple

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Burn After Reading

Burn After Reading

2008
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
10
Bad Teacher

Bad Teacher

2011
×
★★
Edit this entry  
10
The Taking of Pelham 1 2 3

The Taking of Pelham 1 2 3

2009
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Unstoppable

Unstoppable

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry