Sort by

Nick has logged 384 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Robin Robin

Robin Robin

2021
×
Read the review Edit this entry  
29
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Elf

Elf

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
Read the review Edit this entry  
22
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
Read the review Edit this entry  
22
Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

2021
×
Edit this entry  
22
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Girlhood

Girlhood

2014
×
★★★
Edit this entry  
19
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Dear Comrades!

Dear Comrades!

2020
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
National Lampoon's Vacation

National Lampoon's Vacation

1983
×
Read the review Edit this entry  
18
Water Lilies

Water Lilies

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Whiskey Tango Foxtrot

Whiskey Tango Foxtrot

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Plan B

Plan B

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Nichols and May: Take Two

Nichols and May: Take Two

1996
×
Read the review Edit this entry  
08
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Nine Days

Nine Days

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Nightmare Alley

Nightmare Alley

1947
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Never Surrender: A Galaxy Quest Documentary

Never Surrender: A Galaxy Quest Documentary

2019
×
Read the review Edit this entry  
02
The Santa Clause 2

The Santa Clause 2

2002
×
Read the review Edit this entry  
02
Together Together

Together Together

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Tomboy

Tomboy

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Christmas Evil

Christmas Evil

1980
×
★½
Edit this entry  
29
King Richard

King Richard

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
West Side Story

West Side Story

1961
×
Read the review Edit this entry  
28
Original Cast Album: Company

Original Cast Album: Company

1970
×
Read the review Edit this entry  
28
Jumbo

Jumbo

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Pro-Life

Pro-Life

2006
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Eternals

Eternals

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Ghosts of Mars

Ghosts of Mars

2001
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Finch

Finch

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Jack Frost

Jack Frost

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Vampires

Vampires

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Ghostbusters

Ghostbusters

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry