• Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★★

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Pig

    ★★★★½

  • Titane

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • The Tomorrow War

    ★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • F9

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★½

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★★½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • Riders of Justice

    ★★★★

  • Derek DelGaudio's In & of Itself

    ★★★★½

  • Soul

    ★★★★★

  • Another Round

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • The New Mutants

    ★★★

  • Tenet

    ★★★

  • The Old Guard

    ★★★½

  • Hamilton

    ★★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • The Lovebirds

    ★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★½

  • My Octopus Teacher

    ★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★½

  • Mulan

    ★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • Devs

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★★★

  • The Social Dilemma

    ★★★

  • The Nest

    ★★★½

  • Minari

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★

  • Possessor

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Zola

    ★★★½

  • Dick Johnson Is Dead

    ★★★★

  • Goldman v Silverman

    ★★★★

  • The New Pope

    ★★★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★

  • Cats

    ½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • Lupin III: The First

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • Frozen II

    ★★★½

  • Klaus

    ★★★½