nick! has logged 28 entries for films during June 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Closer

Closer

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Harper

Harper

1966
×
Edit this entry  
30
My Friend Dahmer

My Friend Dahmer

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The Life Aquatic with Steve Zissou

The Life Aquatic with Steve Zissou

2004
×
★★★½
Edit this entry  
28
Mame

Mame

1974
×
Edit this entry  
27
The Darjeeling Limited

The Darjeeling Limited

2007
×
★★★★
Edit this entry  
26
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★★
Edit this entry  
25
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
A Dog's Purpose

A Dog's Purpose

2017
×
★½
Edit this entry  
25
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★½
Edit this entry  
21
Bottle Rocket

Bottle Rocket

1996
×
★★★½
Edit this entry  
21
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★
Edit this entry  
20
Bao

Bao

2018
×
★★★½
Edit this entry  
19
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
Read prior review Edit this entry  
19
Brigadoon

Brigadoon

1954
×
Edit this entry  
19
Garden State

Garden State

2004
×
★★★
Edit this entry  
18
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Beach

The Beach

2000
×
★½
Edit this entry  
16
Pretty Woman

Pretty Woman

1990
×
Edit this entry  
15
Chicago

Chicago

2002
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Coherence

Coherence

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Lost Boys

The Lost Boys

1987
×
★★★
Edit this entry  
04
Adrift

Adrift

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Heaven Knows What

Heaven Knows What

2014
×
★★★½
Edit this entry