Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Morbius

Morbius

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Dear Evan Hansen

Dear Evan Hansen

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Commando

Commando

1985
×
Read the review Edit this entry  
14
Loki

Loki

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Mank

Mank

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Cars

Cars

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
WandaVision

WandaVision

2021
×
Read the review Edit this entry  
02
Barbie as The Princess & the Pauper

Barbie as The Princess & the Pauper

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Joker

Joker

2019
×
Read the review Edit this entry  
06
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
High School Musical 3: Senior Year

High School Musical 3: Senior Year

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Princess Diaries 2: Royal Engagement

The Princess Diaries 2: Royal Engagement

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Batman

The Batman

2022
×
Read the review Edit this entry  
18
Logan

Logan

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Skyfall

Skyfall

2012
×
Read the review Edit this entry  
25
Green Book

Green Book

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Speed Racer

Speed Racer

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
Read the review Edit this entry  
21
Aladdin

Aladdin

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
Read the review Edit this entry  
01
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
Read the review Edit this entry  
20
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
Read the review Edit this entry  
17
Nomadland

Nomadland

2020
×
Read the review Edit this entry  
04
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Bourne Identity

The Bourne Identity

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Justice League

Justice League

2017
×
½
Read the review Edit this entry