Sort by

nickmangigian has logged 144 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Batman & Robin

Batman & Robin

1997
×
★★★½
Edit this entry  
30
Gentlemen Prefer Blondes

Gentlemen Prefer Blondes

1953
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Married to the Mob

Married to the Mob

1988
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Pig

Pig

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Married to the Mob

Married to the Mob

1988
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Desk Set

Desk Set

1957
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Hardcore

Hardcore

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★½
Edit this entry  
15
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★★
Edit this entry  
15
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Color of Money

The Color of Money

1986
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Silent Partner

The Silent Partner

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Black Book

Black Book

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Erin Brockovich

Erin Brockovich

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Spetters

Spetters

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Limey

The Limey

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Little Murders

Little Murders

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Out of Sight

Out of Sight

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Marie Antoinette

Marie Antoinette

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Tampopo

Tampopo

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Solaris

Solaris

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Get Shorty

Get Shorty

1995
×
★★★½
Edit this entry  
15
Personal Best

Personal Best

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Pickup on South Street

Pickup on South Street

1953
×
★★★★
Edit this entry  
08
August in the Water

August in the Water

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
They Live

They Live

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Tall T

The Tall T

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Ride Lonesome

Ride Lonesome

1959
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Comanche Station

Comanche Station

1960
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Kwaidan

Kwaidan

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Life Aquatic with Steve Zissou

The Life Aquatic with Steve Zissou

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
7 Men from Now

7 Men from Now

1956
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Raw

Raw

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Reality Bites

Reality Bites

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Vive L'Amour

Vive L'Amour

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Forever Mine

Forever Mine

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Bell Bottom

Bell Bottom

2021
×
★½
Edit this entry  
09
Affliction

Affliction

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Funny Face

Funny Face

1957
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Man's Favorite Sport?

Man's Favorite Sport?

1964
×
★★★½
Edit this entry  
30
Light Sleeper

Light Sleeper

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry