Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
01
Practical Magic

Practical Magic

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
La Bamba

La Bamba

1987
×
★★★½
Edit this entry  
29
Blonde

Blonde

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Hitcher

The Hitcher

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Elvis

Elvis

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Bucket List

The Bucket List

2007
×
★★★
Edit this entry  
28
The Outfit

The Outfit

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Empty Man

The Empty Man

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Moonage Daydream

Moonage Daydream

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Greatest Beer Run Ever

The Greatest Beer Run Ever

2022
×
Read the review Edit this entry  
20
Stigmata

Stigmata

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Dark Ride

Dark Ride

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Pearl

Pearl

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
I Spit on Your Grave

I Spit on Your Grave

1978
×
★★★
Edit this entry  
08
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Death on the Nile

Death on the Nile

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Jacuzzi

Jacuzzi

2021
×
Read the review Edit this entry  
04
Niagara

Niagara

1953
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Miss Congeniality

Miss Congeniality

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Speed

Speed

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Moonstruck

Moonstruck

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Silver Bullets

Silver Bullets

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
One Direction: This Is Us

One Direction: This Is Us

2013
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Box

The Box

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Actress

The Actress

2021
×
Read the review Edit this entry  
29
Somersault

Somersault

2004
×
★★★
Edit this entry  
21
Shithouse

Shithouse

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Tale

The Tale

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
Read the review Edit this entry  
15
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Closet Monster

Closet Monster

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Columbus

Columbus

2017
×
★★★★
Edit this entry  
13
Swimming Pool

Swimming Pool

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Godfather: Part III

The Godfather: Part III

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Phantom of the Paradise

Phantom of the Paradise

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
What's Up, Doc?

What's Up, Doc?

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Femme Fatale

Femme Fatale

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Scanners

Scanners

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Bad Hair

Bad Hair

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Martyrs

Martyrs

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Caged Heat

Caged Heat

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
They/Them

They/Them

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Insidious: The Last Key

Insidious: The Last Key

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Dead Ringers

Dead Ringers

1988
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Gray Man

The Gray Man

2022
×
Read the review Edit this entry  
29
Not Okay

Not Okay

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry