Sort by

nick has logged 17 entries for films during February 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Poison Ivy

Poison Ivy

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
CODA

CODA

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Muriel's Wedding

Muriel's Wedding

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
High Art

High Art

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Personal Velocity

Personal Velocity

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Kimi

Kimi

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Texas Chainsaw Massacre

Texas Chainsaw Massacre

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Charli XCX: Alone Together

Charli XCX: Alone Together

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Matilda

Matilda

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Marie Antoinette

Marie Antoinette

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Fish out of Water

Fish out of Water

2009
×
Edit this entry  
05
Vampire Academy

Vampire Academy

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Thirteen

Thirteen

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Citizen Ruth

Citizen Ruth

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry