• Matthias & Maxime

    ★★★★

  • Dogs Don't Wear Pants

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Frankie

    ★★★

  • Olla

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Family Romance, LLC

    ★★★½

  • The Staggering Girl

    ★★★½

  • Little Joe

    ★★★½

  • Beanpole

    ★★★½

  • Rocketman

    ★★★½

  • The Dead Don't Die

    ★★★½

  • The Hustle

    ★½

  • Wine Country

    ★★★

  • Chernobyl

    ★★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • In Search of Darkness: A Journey Into Iconic '80s Horror

    ★★★½

  • Beach House: Live at Kings Theatre

    ★★★½

  • Lucky Grandma

    ★★★

  • Swallow

    ★★★★

  • Buffaloed

    ★★★★

  • Circus of Books

    ★★★½

  • Blow the Man Down

    ★★★½

  • Trixie Mattel: Moving Parts

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★½

  • I Am Easy to Find

    ★★★★½

  • Brené Brown: The Call to Courage

  • Someone Great

    ★★★½

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★★½

  • Guava Island

    ★★★

  • The Perfect Date

  • Scream, Queen! My Nightmare on Elm Street

    ★★★

  • Shazam!

    ★★★½

  • The Dirt

    ★★½

  • Amy Schumer: Growing

    ★★½

  • Pet Sematary

    ★★★

  • Love, Death & Robots: The Witness

  • Us

    ★★★½

  • Pain and Glory

    ★★★★½

  • Saint Frances

    ★★★★½

  • South Mountain

    ★★★

  • I See You

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★★½

  • Villains

    ★★★½

  • Long Shot

    ★★★½

  • Yes, God, Yes

    ★★★

  • Juanita

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • When I Get Home

    ★★★★½

  • We Summon the Darkness

    ★★★

  • Lorena

    ★★★★

  • Happy Death Day 2U

    ★★★½

  • Isn't It Romantic

    ★½

  • Searching Eva

    ★½

  • Driveways

    ★★★★

  • Cold Pursuit

    ★★½

  • Horror Noire: A History of Black Horror

    ★★★★

  • Troop Zero

    ★★★

  • Miss Bala

    ★★½

  • Alita: Battle Angel

    ★★★

  • Transnistria

    ★★½

  • Official Secrets

    ★★★★

  • Brittany Runs a Marathon

    ★★★

  • Fighting with My Family

    ★★★½

  • Luce

    ★★★★

  • Greener Grass

    ★★★

  • Them That Follow

    ★★★

  • Little Monsters

    ★★★

  • High Flying Bird

    ★★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★★★