Sort by
  • Saw X

    ★½

  • A Haunting in Venice

    ★★½

  • The Wonderful Story of Henry Sugar

    ★★★★

  • Oppenheimer

    ★★★½

  • Barbie

    ★★★½

  • Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

    ★★★

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★½

  • BEEF

    ★★★

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★

  • Ant-Man and the Wasp: Quantumania

    ★★½

  • Plane

    ★★½

  • The Scorpio Season

    ★★★

  • Babylon

    ★★★½

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★

  • Violent Night

    ★★½

  • The Guardians of the Galaxy Holiday Special

    ★★★

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★½

  • Halloween Ends

    ★★½

  • Dahmer – Monster: The Jeffrey Dahmer Story

    ★★★½

  • Amsterdam

    ★★★½

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★★

  • The Menu

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★½

  • The Whale

    ★★½

  • Barbarian

    ★★★½

  • Fall

    ½

  • Bullet Train

    ★★★

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★

  • Lightyear

    ★★½

  • Elvis

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Bad Travelling

    ★★★

  • Three Thousand Years of Longing

    ★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Spider-Man: All Roads Lead to No Way Home

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★

  • Hotel Transylvania: Transformania

    ★★★

  • Horse Julius on the throne and Three Heroes

  • Poison Bottle

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★½

  • The Black Phone

    ★½

  • Squid Game

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • The Guilty

    ★★★½

  • Don't Breathe 2

    ★★★

  • Free Guy

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★½

  • Black Widow

    ★★½

  • Loki

    ★★★

  • Friends: The Reunion

  • Save Ralph

    ★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Nobody

    ★★★½

  • Palmer

    ★★★½

  • Putin's Palace: History of World's Largest Bribe

  • WandaVision

    ★★

  • Happy Birthday Mr Bean

  • Horse Julius And Big Horse Racing

  • The Croods: A New Age

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★½

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

  • Jujutsu Kaisen

    ★★½

  • Host

    ★★★

  • Attack on Titan: Chronicle

    ★★★★

  • Adventure Time: Distant Lands

    ★★★½

  • Scoob!

    ★★½

  • Extraction

    ★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★