Sort by
  • Groot's First Steps

  • Prey

    ★★★½

  • Arlette

    ★★★½

  • Lines of Escape

    ★★★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★½

  • Lightyear

    ★★½

  • Elvis

    ★★★★

  • Jurassic World Dominion

    ★★★

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★½

  • Firestarter

    ★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • Norbourg

    ★★★½

  • Noémie dit oui

    ★★★★

  • The Northman

    ★★★★½

  • La balloune

    ★★★★

  • Morbius

    ★★½

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★½

  • Star Wars Kid: The Rise of the Digital Shadows

    ★★★½

  • Step Into… The Movies with Derek and Julianne Hough

    ★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★½

  • Farmer Seeking Love

    ★★½

  • No Exit

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • Guylaine

  • Babysitter

    ★★★★

  • Three Times Nothing

    ★★★

  • À la rescousse de Naël

    ★★★½

  • Underneath: An Anthology of Terror

    ★★½

  • Goodbye Happiness

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Confessions of a Hitman

    ★★★★

  • The Time Thief

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★★

  • La Contemplation du mystère

    ★★½

  • Ditched

    ★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★★

  • The Wolf and the Lion

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Bootlegger

    ★★★½

  • The Noise of Engines

    ★★★★

  • Drunken Birds

    ★★★★

  • The Mad Women's Ball

    ★★★½

  • Maria Chapdelaine

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Halloween Kills

    ★★½

  • Dune

    ★★★½

  • Malignant

    ★★★½

  • Une révision

    ★★★

  • The Voyeurs

    ★★★

  • Maria

    ★★★

  • #Blue_Whale

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Sisters

  • Follow the Light

    ★★★★

  • School Radio to Major Tom

    ★★★★

  • Notorious Nick

    ★★★½

  • Hardcore Halbert

    ★★★½

  • Mad God

    ★★★½

  • Stock

  • Free Guy

    ★★★★½

  • The Last Mercenary

    ★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Sam

    ★★½

  • Jungle Cruise

    ★★★½

  • Maestro

    ★★½

  • Atrophy

    ★★★★

  • The Guide to the Perfect Family

    ★★★½

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★

  • Titane

    ★★★★½

  • Val

    ★★★½