Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
14
Wetlands

Wetlands

2011
×
★★★½
Edit this entry  
12
No Time for Sergeants

No Time for Sergeants

1958
×
★★★
Edit this entry  
07
Prey

Prey

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Predator

Predator

1987
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Arlette

Arlette

2022
×
★★★½
Edit this entry  
31
Detour

Detour

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Confessions of a Hitman

Confessions of a Hitman

2021
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Risen

The Risen

2003
×
★★★
Edit this entry  
23
La ligne brisée

La ligne brisée

2008
×
★★★
Edit this entry  
23
Scandale

Scandale

1982
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Night of Death!

Night of Death!

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Lines of Escape

Lines of Escape

2022
×
★★★½
Edit this entry  
15
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★★½
Edit this entry  
10
Ditched

Ditched

2021
×
★★★
Edit this entry  
09
Farmer Seeking Love

Farmer Seeking Love

2022
×
★★½
Edit this entry  
02
Probable Cause

Probable Cause

1994
×
★★★
Edit this entry  
01
Elvis

Elvis

2022
×
★★★★
Edit this entry  
01
Creepozoids

Creepozoids

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Absolute Truth

The Absolute Truth

1997
×
★★½
Edit this entry  
26
The Revenge of the Living Dead Girls

The Revenge of the Living Dead Girls

1987
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
The Third Twin

The Third Twin

1997
×
★★★
Edit this entry  
25
Demon Wind

Demon Wind

1990
×
★★
Edit this entry  
24
La dernière incarnation

La dernière incarnation

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Carnosaur

Carnosaur

1993
×
★★½
Edit this entry  
19
Beware! The Blob

Beware! The Blob

1972
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The Blob

The Blob

1958
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Time Demon

Time Demon

1996
×
★★½
Edit this entry  
17
Jurassic World Dominion

Jurassic World Dominion

2022
×
★★★
Edit this entry  
17
Lightyear

Lightyear

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Mermaid

Mermaid

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Star Odyssey

Star Odyssey

1979
×
★★
Edit this entry  
11
Ghosthouse

Ghosthouse

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Rats: Night of Terror

Rats: Night of Terror

1984
×
★★½
Edit this entry  
10
Babysitter

Babysitter

2022
×
★★★★
Edit this entry  
08
Robowar

Robowar

1988
×
★★★
Edit this entry  
05
The Greatest Country in the World

The Greatest Country in the World

2019
×
★★★½
Edit this entry  
05
Saint-Narcisse

Saint-Narcisse

2020
×
★★★
Edit this entry  
05
No Trace

No Trace

2021
×
★★★
Edit this entry  
04
Without Havana

Without Havana

2020
×
★★★
Edit this entry  
03
The Noise of Engines

The Noise of Engines

2021
×
★★★★
Edit this entry  
03
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Beans

Beans

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Devil Story

Devil Story

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Freeway Maniac

The Freeway Maniac

1989
×
★★
Edit this entry  
29
End of the Line

End of the Line

2007
×
★★★½
Edit this entry  
27
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★★½
Edit this entry  
22
Chip 'n Dale: Rescue Rangers

Chip 'n Dale: Rescue Rangers

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
La Contemplation du mystère

La Contemplation du mystère

2021
×
★★½
Edit this entry