Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
White Chicks

White Chicks

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Mank

Mank

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Father

The Father

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Minari

Minari

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Undrafted

Undrafted

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Weetzie Bat

Weetzie Bat

×
Read the review Edit this entry  
13
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Undrafted

Undrafted

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Undrafted

Undrafted

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Rugrats in Paris: The Movie

Rugrats in Paris: The Movie

2000
×
Read the review Edit this entry  
03
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Atlantis: The Lost Empire

Atlantis: The Lost Empire

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Native Son

Native Son

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★
Edit this entry  
28
Oh, Hello on Broadway

Oh, Hello on Broadway

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Self/less

Self/less

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Monster High: New Ghoul at School

Monster High: New Ghoul at School

2010
×
Edit this entry  
22
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Silk Road

Silk Road

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
To All the Boys: Always and Forever

To All the Boys: Always and Forever

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Hairspray

Hairspray

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Forgetting Sarah Marshall

Forgetting Sarah Marshall

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Muppets

The Muppets

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Sleeping Beauty

Sleeping Beauty

1959
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Pirates of the Caribbean: At World's End

Pirates of the Caribbean: At World's End

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Sleeping Beauty

Sleeping Beauty

1959
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Thor

Thor

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Sleeping Beauty

Sleeping Beauty

1959
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
RV

RV

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Sleeping Beauty

Sleeping Beauty

1959
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Sleeping Beauty

Sleeping Beauty

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Shadow in the Cloud

Shadow in the Cloud

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry