Sort by

nicksav has logged 12 entries for films during June 2013.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Stories We Tell

Stories We Tell

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
White House Down

White House Down

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Bling Ring

The Bling Ring

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
World War Z

World War Z

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Jazz Singer

The Jazz Singer

1927
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Great Train Robbery

The Great Train Robbery

1903
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
This Is the End

This Is the End

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★
Read prior review Edit this entry  
07
Much Ado About Nothing

Much Ado About Nothing

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
After Earth

After Earth

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry