Sort by

nicksav has logged 368 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Goon: Last of the Enforcers

Goon: Last of the Enforcers

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Miss Sloane

Miss Sloane

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Earth vs. the Flying Saucers

Earth vs. the Flying Saucers

1956
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
New Year's Eve

New Year's Eve

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Bright

Bright

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Girls Trip

Girls Trip

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The 9th Life of Louis Drax

The 9th Life of Louis Drax

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Office Christmas Party

Office Christmas Party

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Sink the Bismarck!

Sink the Bismarck!

1960
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Resident

The Resident

2011
×
Read the review Edit this entry  
12
The Virginian

The Virginian

1946
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Hitman's Bodyguard

The Hitman's Bodyguard

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
6 Souls

6 Souls

2010
×
½
Read the review Edit this entry  
09
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
The Room

The Room

2003
×
½
Read the review Edit this entry  
08
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Taxi

Taxi

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
A.C.O.D.

A.C.O.D.

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Avalanche

Avalanche

1978
×
½
Read the review Edit this entry  
03
The Green Berets

The Green Berets

1968
×
Read the review Edit this entry  
03
Passengers

Passengers

2008
×
Read the review Edit this entry  
02
Daddy's Home

Daddy's Home

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Beguiled

The Beguiled

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Solace

Solace

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Sherlock Holmes and the Voice of Terror

Sherlock Holmes and the Voice of Terror

1942
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Despicable Me 3

Despicable Me 3

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
6 Days

6 Days

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Me Before You

Me Before You

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Bad Batch

The Bad Batch

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Prevenge

Prevenge

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Billion Dollar Brain

Billion Dollar Brain

1967
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Battle of the Sexes

Battle of the Sexes

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Red Turtle

The Red Turtle

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Sorcerer

Sorcerer

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Mudbound

Mudbound

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
It Came from Beneath the Sea

It Came from Beneath the Sea

1955
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Four Musketeers

The Four Musketeers

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Betty Blue

Betty Blue

1986
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Justice League

Justice League

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
A Bigger Splash

A Bigger Splash

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Holiday Inn

Holiday Inn

1942
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Satanic

Satanic

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
15
The Founder

The Founder

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Cars 3

Cars 3

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Pursuit to Algiers

Pursuit to Algiers

1945
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Mysterious Island

Mysterious Island

1961
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry