Sort by

nicksav has logged 40 entries for films during October 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Mr. Mom

Mr. Mom

1983
×
Read the review Edit this entry  
29
Jigsaw

Jigsaw

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Demonic

Demonic

2015
×
Read the review Edit this entry  
29
She's Out of My League

She's Out of My League

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Rings

Rings

2017
×
Read the review Edit this entry  
27
The Beast Within

The Beast Within

1982
×
Read the review Edit this entry  
26
Gifted

Gifted

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Gallows

The Gallows

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Kiss of Death

Kiss of Death

1947
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Geostorm

Geostorm

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
The Little Prince

The Little Prince

1974
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Bad Taste

Bad Taste

1987
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Wheelman

Wheelman

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Lady Macbeth

Lady Macbeth

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Meyerowitz Stories (New and Selected)

The Meyerowitz Stories (New and Selected)

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Brewster's Millions

Brewster's Millions

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Baywatch

Baywatch

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Jackie

Jackie

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
All of Me

All of Me

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Goodnight Mommy

Goodnight Mommy

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
My Scientology Movie

My Scientology Movie

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Snowman

The Snowman

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Snowden

Snowden

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Diabolical

The Diabolical

2015
×
Read the review Edit this entry  
09
Dolls

Dolls

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Kidnap

Kidnap

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
My Favorite Wife

My Favorite Wife

1940
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Revenge of the Pink Panther

Revenge of the Pink Panther

1978
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Bride Wars

Bride Wars

2009
×
½
Read the review Edit this entry  
07
Raw

Raw

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Mustang

Mustang

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Panic in the Streets

Panic in the Streets

1950
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Gerald's Game

Gerald's Game

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Night Before

The Night Before

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
The House on Sorority Row

The House on Sorority Row

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Legend of the Guardians: The Owls of Ga'Hoole

Legend of the Guardians: The Owls of Ga'Hoole

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry