Sort by

nicksav has logged 374 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
I Trapped the Devil

I Trapped the Devil

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The King's Man

The King's Man

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Slaxx

Slaxx

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Prom Night

Prom Night

1980
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Don't Hang Up

Don't Hang Up

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Encanto

Encanto

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Pig

Pig

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Forever Purge

The Forever Purge

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Someone to Watch Over Me

Someone to Watch Over Me

1987
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Censor

Censor

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Come Play

Come Play

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Boys from County Hell

Boys from County Hell

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Monsieur Verdoux

Monsieur Verdoux

1947
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Gamera vs. Viras

Gamera vs. Viras

1968
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Heaven Can Wait

Heaven Can Wait

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Wrath of Man

Wrath of Man

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Black as Night

Black as Night

2021
×
Read the review Edit this entry  
08
Let It Snow

Let It Snow

2019
×
Read the review Edit this entry  
06
High Life

High Life

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Tokyo Godfathers

Tokyo Godfathers

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Santa Clause 3: The Escape Clause

The Santa Clause 3: The Escape Clause

2006
×
½
Read the review Edit this entry  
04
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
V/H/S/94

V/H/S/94

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Souvenir

The Souvenir

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Demon Seed

Demon Seed

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Eiger Sanction

The Eiger Sanction

1975
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Annette

Annette

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Circus

The Circus

1928
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
A Boy Called Christmas

A Boy Called Christmas

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Shaft in Africa

Shaft in Africa

1973
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Shaft's Big Score!

Shaft's Big Score!

1972
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Passing

Passing

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Watermelon Woman

The Watermelon Woman

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Body Double

Body Double

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Gloria

Gloria

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Bubble Boy

Bubble Boy

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Secret in Their Eyes

Secret in Their Eyes

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Horror Express

Horror Express

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Rurouni Kenshin: The Final

Rurouni Kenshin: The Final

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Father

The Father

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry