Sort by

nicksav has logged 29 entries for films during November 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Eiger Sanction

The Eiger Sanction

1975
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Annette

Annette

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Circus

The Circus

1928
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
A Boy Called Christmas

A Boy Called Christmas

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Shaft in Africa

Shaft in Africa

1973
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Shaft's Big Score!

Shaft's Big Score!

1972
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Passing

Passing

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Watermelon Woman

The Watermelon Woman

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Body Double

Body Double

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Gloria

Gloria

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Bubble Boy

Bubble Boy

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Secret in Their Eyes

Secret in Their Eyes

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Horror Express

Horror Express

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Rurouni Kenshin: The Final

Rurouni Kenshin: The Final

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Father

The Father

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Antlers

Antlers

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Willy's Wonderland

Willy's Wonderland

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Crossfire

Crossfire

1947
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Riders of Justice

Riders of Justice

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
She-Wolf of London

She-Wolf of London

1946
×
Read the review Edit this entry  
06
Hitman's Wife's Bodyguard

Hitman's Wife's Bodyguard

2021
×
Read the review Edit this entry  
05
Eternals

Eternals

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Guilty

The Guilty

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Bingo Hell

Bingo Hell

2021
×
Read the review Edit this entry