Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
01
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Boy and the Heron

The Boy and the Heron

2023
×
★★★
Edit this entry  
18
Saltburn

Saltburn

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Rio 2

Rio 2

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Rio

Rio

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Moana

Moana

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Rango

Rango

2011
×
★★½
Edit this entry  
03
Kung Fu Panda 3

Kung Fu Panda 3

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Anyone But You

Anyone But You

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Priscilla

Priscilla

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Little Mermaid

The Little Mermaid

2023
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
23
No Hard Feelings

No Hard Feelings

2023
×
★★★½
Edit this entry  
18
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Uptown Girls

Uptown Girls

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Wonka

Wonka

2023
×
★★★★★
Edit this entry  
29
The Hunger Games: Mockingjay – Part 1

The Hunger Games: Mockingjay – Part 1

2014
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
29
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
17
The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Her

Her

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Chicago

Chicago

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Five Nights at Freddy's

Five Nights at Freddy's

2023
×
★★★
Edit this entry  
25
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Love Witch

The Love Witch

2016
×
★★½
Edit this entry  
23
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★
Edit this entry  
20
The Peanuts Movie

The Peanuts Movie

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★
Edit this entry  
09
Totally Killer

Totally Killer

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Princess Diaries

The Princess Diaries

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Wonderful Story of Henry Sugar

The Wonderful Story of Henry Sugar

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Monte Carlo

Monte Carlo

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Bottoms

Bottoms

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Elemental

Elemental

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Blue Beetle

Blue Beetle

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Flash

The Flash

2023
×
★★★
Edit this entry  
26
The Great Gatsby

The Great Gatsby

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Red, White & Royal Blue

Red, White & Royal Blue

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Amsterdam

Amsterdam

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Beguiled

The Beguiled

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
City of God

City of God

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Elite Squad

Elite Squad

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry