• Prey

    ★★★★

  • The Gray Man

    ★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★★

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★★½

  • Ms. Marvel

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★½

  • Moon Knight

    ★★★★

  • Ambulance

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★½

  • Jackass Forever

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Eternals

    ★★★★

  • Antlers

    ★★★½

  • The Harder They Fall

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • Malignant

    ★★★★

  • Candyman

  • Reminiscence

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Kingdom: Ashin of the North

    ★★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

  • The Tomorrow War

    ★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★½

  • F9

    ★★½

  • Army of the Dead

    ★½

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★★

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★★

  • Mortal Kombat

    ★★½

  • Bad Trip

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★

  • Nobody

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • CODA

    ★★★★½

  • The Little Things

    ★★★

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

    ★★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • The Last Blockbuster

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • Freaky

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★★★

  • The New Mutants

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★★

  • Class Action Park

    ★★★½

  • Project Power

    ★★½

  • Black Is King

  • Peninsula

    ★★

  • The Old Guard

    ★★★★

  • The Rental

    ★★★

  • You Should Have Left

    ★½