Sort by

nick has logged 213 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Uncle Drew

Uncle Drew

2018
×
★★★
Edit this entry  
30
Goosebumps 2: Haunted Halloween

Goosebumps 2: Haunted Halloween

2018
×
★½
Edit this entry  
30
Blockers

Blockers

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Happytime Murders

The Happytime Murders

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Fantastica

Fantastica

2018
×
Read the review Edit this entry  
20
Sanctum

Sanctum

2011
×
★★★½
Edit this entry  
15
Cinema Paradiso

Cinema Paradiso

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Venom

Venom

2018
×
★★½
Edit this entry  
08
Burning

Burning

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★★
Edit this entry  
08
Mowgli: Legend of the Jungle

Mowgli: Legend of the Jungle

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
Read the review Edit this entry  
07
The Nun

The Nun

2018
×
★★
Read prior review Edit this entry  
01
Wish Upon

Wish Upon

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Fabricated City

Fabricated City

2017
×
★★★
Edit this entry  
28
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★½
Edit this entry  
22
Cam

Cam

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Hearts Beat Loud

Hearts Beat Loud

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Raw

Raw

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Ant Head

Ant Head

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Package

The Package

2018
×
★★
Edit this entry  
11
Billy Elliot

Billy Elliot

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Outlaw King

Outlaw King

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Adrift

Adrift

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Package

The Package

2018
×
★★
Edit this entry  
07
When We First Met

When We First Met

2018
×
★★½
Edit this entry  
06
Searching

Searching

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Slender Man

Slender Man

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
02
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

2004
×
★★★½
Edit this entry  
02
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Child's Play

Child's Play

1988
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
02
Naked Weapon

Naked Weapon

2002
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Thunder Road

Thunder Road

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Teen Titans Go! To the Movies

Teen Titans Go! To the Movies

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Alpha

Alpha

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
A Prayer Before Dawn

A Prayer Before Dawn

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Lion King

The Lion King

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Errementari: The Blacksmith and the Devil

Errementari: The Blacksmith and the Devil

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry