Sort by

nick has logged 40 entries for films during May 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Pacific Rim: Uprising

Pacific Rim: Uprising

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Man from U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Pacific Rim

Pacific Rim

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Cargo

Cargo

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Schindler's List

Schindler's List

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Invitation

The Invitation

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Kissing Booth

The Kissing Booth

2018
×
Read the review Edit this entry  
23
Creep

Creep

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Game Night

Game Night

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Ravenous

Ravenous

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Hail, Caesar!

Hail, Caesar!

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Meyerowitz Stories (New and Selected)

The Meyerowitz Stories (New and Selected)

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
White House Down

White House Down

2013
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Cloverfield Paradox

The Cloverfield Paradox

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Scouts Guide to the Zombie Apocalypse

Scouts Guide to the Zombie Apocalypse

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Tully

Tully

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Void

The Void

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Fifty Shades Freed

Fifty Shades Freed

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
07
In the Heart of the Sea

In the Heart of the Sea

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Walk

The Walk

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Braven

Braven

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Wonder

Wonder

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
10 Cloverfield Lane

10 Cloverfield Lane

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Cloverfield

Cloverfield

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Gandarrapiddo!: The Revenger Squad

Gandarrapiddo!: The Revenger Squad

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
04
The Post

The Post

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Life

Life

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
San Andreas

San Andreas

2015
×
★★
Edit this entry